Pralka wirnikowa

4

Obecnie na rynku dominują pralki automatyczne, ale nabycie tradycyjnej pralki wirnikowej jest nadal możliwe. Ten typ urządzenia jest pewną alternatywą dla osób o mniej zasobnych portfelach i mniejszych potrzebach.

Czym jest pralko-wirówka?

Pralko-wirówka to proste urządzenie spełniające – jak sama nazwa wskazuje – dwie podstawowe funkcje: prania i wirowania. Są to urządzenia niedrogie, trwałe i charakteryzujące się dużą skutecznością jeśli chodzi o usuwanie zabrudzeń, dlatego mimo dużego nakładu pracy jakiego wymagają, są nadal cenione.

W przeciwieństwie do nowoczesnych pralek, w których większość czynności jest zautomatyzowana, w pralkach wirnikowych istnieje konieczność samodzielnego ręcznego wpuszczania i spuszczania wody. Pranie trwa długo i wymaga sporo uwagi, by nie uszkodzić ubrań, wadą jest też fakt, że prania nie można odwirować do sucha.

Pralka taka składa się z dwóch komór, zazwyczaj komora służąca do prania jest bardziej pojemna niż ta do wirowania.

Wybierając pralkę wirnikową, zdecydujmy się najlepiej na bardziej zaawansowane modele z grawitacyjnym systemem odprowadzania wody i kilkoma poziomami napełniania wody. Zwróćmy uwagę na stabilną podstawę i niski poziom hałasu.

4 thoughts on “Pralka wirnikowa

  1. Myślałam, że to już przeżytek, a tu się okazuje, że jeszcze można kupić słynną Franię! 😀 Ciekawa jest kto tego jeszcze używa i w jakim celu, proszę nie pisać, że do prania 😛
    Faktycznie cena wygląda zachęcająco, ale czy da się w niej prać tak, aby być zadowolonym z efektów?

  2. Zepsuł mi się automat i pożyczyłam Franię. Po raz pierwszy od 9 lat miałam dopraną pościel, ręczniki, ubrania robocze, po prostu wszystko. Teraz prawie wszystko piorę we Frani, a płuczę w automacie. Wyjątkiem są zasłony, narzuty, duże rozmiary tkanin.

  3. Efekty masz lepsze niż w pralce automatycznej . Tyle że jest dość uciążliwa . Ale jak ktoś nie ma za wiele kasy to lepiej kupić franie która będzie służyć lata jak używany badziew który mu się wysypie po miesiącu. Mało kto sprzedaje sprawną pralke !!!! Zwykle coś takiej już się dzieje a koszt naprawy równa się z zakupem nowej. Pralka świetna dla studenta czy też nawet dlanie wielkich firm budowlanych itp (nie ma obawy że pranie ubrań roboczych spowoduje uszkodzenie kołnierza pralki z powodu śrubek pozostawionych w kieszenie 🙂 . „Do pracy dojedzie zarówno mercedesem klasy s jak i fiatem 126p . Wszystko jest kwestią wygody i zamożności portfela .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Pralka do zabudowy

pt. cze 5 , 2020
Pralka do zabudowy to idealne rozwiązanie dla osób, którym szczególnie zależy na spójnej i estetycznej aranżacji wnętrza. Stosowane jest najczęściej w kuchniach – ukryta w szafce pralka, podobnie jak zmywarka czy piekarnik, komponuje się z otoczeniem stylistycznie i kolorystycznie, pomagając wykreować jednolitą, nowoczesną przestrzeń. Takie urządzenie-mebel świetnie skomponuje się także […]

You May Like