Pralka do zabudowy

Pralka do zabudowy to idealne rozwiązanie dla osób, którym szczególnie zależy na spójnej i estetycznej aranżacji wnętrza. Stosowane jest najczęściej w kuchniach – ukryta w szafce pralka, podobnie jak zmywarka czy piekarnik, komponuje się z otoczeniem stylistycznie i kolorystycznie, pomagając wykreować jednolitą, nowoczesną przestrzeń. Takie urządzenie-mebel świetnie skomponuje się także z łazienkową szafką, zwłaszcza w łazience w minimalistycznym stylu, pozwalając przy tym zaoszczędzić miejsce.

Pralka przeznaczona do zabudowy jest rozwiązaniem dobrym przede wszystkim dla osób, które są dopiero na etapie urządzania mieszkania czy domu. Trudniej wybrać pralkę do zabudowy już istniejącej – trzeba bardzo precyzyjnie wymierzyć szafkę i urządzenie, dodając odpowiedni naddatek przestrzeni, z uwzględnieniem węży i przewodów, a być może nawet przewidując stałą przestrzeń do przechowywania kosza na pranie i detergentów.

W przypadku pralki pod zabudowę należy położyć szczególny nacisk na jej jakość. Naprawa i wymiana takiego urządzenia przysparza zawsze więcej problemów, ponadto sprzęt do zabudowy jest zwykle droższy niż urządzenie wolnostojące, należy więc go traktować jako inwestycję na lata. Wybierajmy rekomendowane modele uznanych producentów, stawiając na nowoczesne rozwiązania i najwyższej jakości podzespoły.

Najbardziej powszechne modele wśród pralek do zabudowy to ładowane od frontu klasyczne pralki o standardowych wymiarach. Modele o mniejszych gabarytach, zwłaszcza pralki ładowane od góry, są możliwe do zabudowy, wymagają jednak z reguły indywidualnych rozwiązań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Pralka ładowana od góry

pt. cze 5 , 2020
Pralki ładowane od góry to zwykle wąskie pralki typu slim (do ok. 45 cm głębokości) przeznaczone do niewielkich pomieszczeń. Są też zwykle nieco tańsze niż tradycyjne urządzenia ładowane od frontu. Urządzenie takie pozbawione jest standardowych przednich drzwiczek, co pozwala zaoszczędzić nieco miejsca. W zasadzie nie można określić jednoznacznie, które pralki […]

You May Like