Pralka do 1000 zł

1

W przypadku wyboru pralki niższa półka cenowa nie musi oznaczać gorszej jakości sprzętu, choć oczywiście nie możemy oczekiwać od sprzętu poniżej 1000 zł wyjątkowo rozbudowanych funkcji i wyśrubowanych parametrów. Te jednak nie zawsze są absolutnie niezbędne. Dziś nawet tanie pralki reprezentują zwykle klasę energetyczną A czy nawet A+, należą więc do urządzeń energooszczędnych i ekologicznych, a podstawowa funkcjonalność może w pełni zaspokoić standardowe wymagania przeciętnego użytkownika.

Jak każde urządzenie AGD, pralkę należy wybrać kierując się indywidualnymi potrzebami. Należy wziąć pod uwagę wymiary sprzętu, pojemność bębna, sposób ładowania i oferowane przez producenta funkcje. W kwocie do 1000 zł do dyspozycji mamy przede wszystkim standardowe pralki mieszczące 6-7 kg prania, w górnej granicy widełek cenowych znaleźć możemy pralki typu „slim” i urządzenia ładowane od góry – rozwiązania odpowiednie do małych, trudnych do urządzenia łazienek.

Jeśli chodzi o jedno z najważniejszych kryteriów, jakim jest skuteczność prania, w tańszych pralkach może ona nie odbiegać od tej w bardziej prestiżowych modelach. Prostota obsługi nie wyklucza funkcjonalności – nawet sprzęt z niższej półki wyposażony jest dziś standardowo w kilka czy nawet kilkanaście programów, a coraz częściej także w przydatne opcje właściwe nowoczesnym urządzeniom, takie jak praktyczna funkcja opóźnionego startu. Wątpliwości może budzić jednak prędkość wirowania – jeśli standardowe w wielu modelach 800 obrotów na minutę to dla nas za mało, szukajmy pralki nieco droższej, oferującej więcej niż 1000 obrotów bębna na minutę.

To, na co raczej nie możemy liczyć w pralkach poniżej 1000 zł, to zaawansowane sterowanie elektroniczne – w tym przypadku spotykamy się częściej z tradycyjnymi pokrętłami, zapomnieć tez powinniśmy o wyszukanym designie oraz możliwości zabudowy.

W tej klasie urządzeń możemy znaleźć pralki, których producenci obiecują optymalny poziom hałasu, w praktyce jednak trudno szukać w tej klasie urządzeń super-cichych, na przykład wyposażonych w silnik typu Direct Drive.

Jeśli zależy nam na pralce nie tylko taniej, ale tez ekonomicznej w użytkowaniu, to zwróćmy szczególną uwagę na to, by dostosować ładowność bębna do naszych potrzeb. Dla małych rodzin, par i singli optymalna będzie pralka o niewielkiej ładowności, np. o pojemności 5 kg – dzięki temu przy każdym praniu bęben załadowany będzie do pełna (lecz nie przeładowany), co gwarantuje optymalne zużycie energii elektrycznej i wody. Natomiast większe rodziny i osoby piorące dużo powinny wybrać jednak sprzęt o bardziej pojemnym bębnie – 8 czy nawet 10 kg, dzięki czemu zoptymalizujemy częstotliwość prania. Co ciekawe, o ile takie pojemne pralki o standardowych wymiarach bez trudu znajdziemy w granicach cenowych 800-1000 zł, pralki węższe mogą być nieco droższe i wykraczać poza założone widełki.

One thought on “Pralka do 1000 zł

  1. Do 1000 złotych można kupić już naprawdę fajną pralkę. Faktycznie trochę się obawiałam tego zakupu, ale okazało się, że Bosch, którego kupiliśmy pierze bardzo dobrze 🙂 Cicho wiruje, ma sporo różnych programów (np. pranie bardzo szybkie), dobrze wygląda, jakość wykonania bardzo wysoka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Pralko-suszarka

pt. cze 5 , 2020
Pralki to coraz bardziej nowoczesne i zaawansowane urządzenia, sukcesywnie wzbogacane o funkcje wpływające na komfort i ekonomię prania. Wśród licznych udogodnień jako szczególnie praktyczna wyróżnia się funkcja suszarki, dzięki której znika problem rozwieszania mokrego prania na suszarkach łazienkowych, kaloryferach, balkonach, w ogrodach czy suszarniach. Pralko-suszarka łączy w sobie funkcję tradycyjnej […]

You May Like