Pralka do 2000 zł

1

Decydując się przeznaczyć na pralkę kwotę wyższą niż 1500 zł, możemy oczekiwać naprawdę nowoczesnego sprzętu wyposażonego w wiele funkcji, wydajnego i energooszczędnego. Klasa energetyczna A++ powinna być w tym przedziale standardem, w górnej granicy widełek cenowych etykieta powinna wskazywać klasę A+++.

Na tej półce cenowej znajdziemy już pralki z pełnym wachlarzem praktycznych funkcji, nawet tych ponadstandardowych: funkcja pół wsadu, Eco Bubble, opcja prania intensywnego, opóźnienie zakończenia cyklu prania, programator i inne. Pamiętajmy jednak, że choć nowoczesne pralki kuszą coraz bardziej wymyślnymi opcjami, należy starannie przemyśleć przydatność poszczególnych funkcjonalności i dostosować ich zestaw do naszych rzeczywistych potrzeb. Nie ma bowiem sensu przepłacać za możliwości, z których nie będziemy korzystać – a przecież im większy zakres funkcji, tym pralka droższa.

Podobną ostrożnością powinniśmy wykazać się rozważając modną w ostatnich latach funkcję suszenia. W kwocie około 2000 zł możemy już kupić pralko-suszarkę, jednak zastanówmy się, czy jest nam rzeczywiście potrzebna. Być może wystarczające okaże się wirowanie o dużej prędkości – powyżej 1600 obrotów na minutę w maksymalnym ustawieniu, który to parametr powinien być oczywisty w pralkach tej klasy.

Standardem w pralkach do 2000 zł powinna być cicha praca – zapewnić ją mogą dobrej jakości zawieszenie, dźwiękoszczelne materiały, a w niektórych modelach – silnik przekazujący moc bez paska napędowego.

W droższych pralkach nie powinno oczywiście zabraknąć takich standardów, jak elektroniczne sterowanie i cyfrowy wyświetlacz. W tej kategorii cenowej mamy także szansę na nietuzinkowy design oraz większe zróżnicowanie formy urządzeń: coraz większy wybór kolorów czy niestandardowe wymiary; w kwocie około 2000 zł możemy też znaleźć tańsze modele pralek do zabudowy.

One thought on “Pralka do 2000 zł

  1. Brakuje mi tu troszke informacji o wielkości samego bębna – chciałbym wiedzieć, ile tam mogę wrzucić brudów 🙂 Taka praleczka do 1600 obrotów dla mnie jest jak najbardziej spoko 🙂 Tak na do 1500 zł pralkę mógłbym przeznaczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Pralka do 1500 zł

pt. cze 5 , 2020
1500 zł to optymalna kwota pozwalająca na zakup dobrej, ekonomicznej pralki wolnostojącej, zarówno takiej o standardowych gabarytach, jak i odpowiedniej do małych łazienek pralki typu „slim”. Większość dobrych pralek w tym przedziale cenowym reprezentuje wyższą klasę energetyczną – z reguły etykieta wskazuje A++, a zatem sprzęt należy do urządzeń energooszczędnych […]

You May Like